Kamila Łuczak

o mnie

Fot. @photography.kasia

Nazywam się Kamila Łuczak i od urodzenia jestem związana z Gliwicami. Z wykształcenia jestem geografką (ukończyłam Uniwersytet Śląski), gdzie moim szczególnym obiektem zainteresowań były kwestie uprzedzeń i ksenofobii – na przykładzie mniejszości romskiej.

Przed laty należałam do gliwickiego klubu poetyckiego „Perełka”. Pisałam teksty literackie, które doceniono w licznych konkursach.

Po latach przerwy związanej z pracą w szarych firmach i bezbarwnych korporacjach, wybrałam powrót do koloru i wolności wyrażania siebie, czyli do pasji, która jest najbardziej integralną częścią mojej osobowości. W moim malarstwie widoczny jest ekspresjonizm z dawką impresjonizmu i abstrakcji. W pełni zgadzam się z tym co o malowaniu powiedziała Frida Kahlo:

” Jedyne, co wiem, to że maluję, bo jest mi to potrzebne, a maluję to, co mi przychodzi do głowy i więcej się nad tym nie zastanawiam.”

Prywatnie: spontaniczna podróżniczka, kochająca boho klimaty, wegetarianka, zakochana w swoim czarnym kocurze- Filipie 🙂